Akzem Kalitesi

KAYNAĞI KARAMANDERE’DEN

Akzem Doğal Kaynak Suyu kaynağı Karamandere’nin ağaçlarla çevrili bol oksijenli, yerleşim yerlerinden oldukça uzak, nitelik ve lezzet bakımından en kaliteli kaynaklardan biridir.

Karamandere topraklarından çıkan doğal kaynak suyu, böbrek taşı düşürme özelliğine sahip olduğu da bilinmektedir.

Akzem Doğal Kaynak Suyu sahip olduğu 1,5 Fransız sertliğine (15 mg CaCO3/ L)  sahiptir. Buradan da görüldüğü gibi yumuşak bir sudur. Yüksek iletkenliğe sahip olması da insan sağlığı için yararlı iyonlar bakımından ne kadar zengin olduğunu ispatlamaktadır.

doğal
Hiçbir kimyasal işlem uygulanmadan sofranıza gelen AKZEM %100 DOĞAL KAYNAK SUYU’nun tadına ilk vardığınız anda siz de farkını farkedecek ve vazgeçemeyeceksiniz. En büyük amacımız sizlere sağlıklı suyu en doğal haliyle sunmaktadır.
 
Kaynak yeri Karamandere mevkiinde olup tertemiz ve bol oksijenle dolu bir doğadan gelen kaynak suyumuz, son teknoloji ile kurulmuş tesisimizde tam otomatik dolum makinelerde el değmeden tüm sağlık ve hijyen koşulları içerisinde yapılmaktadır.
Akzem Doğal Kaynak Suyu depoları betonerme depolar olup içleri porselenle kaplanmıştır. Kesinlikle tesisimizde paslanmaz depolar tercih edilmeyip daha sağlıklı ve güvenilir olan porselen kaplı betonarme depolar tercih edilmiştir. Kaplama işleminde kullanılan derz dolgular dahi antibakteriyel ürün tercih edilmiştir. Damacanalar sabit 80 °C sıcaklıkta yıkanmaktadır. Yıkama ünitesi 16 ayrı istasyondan oluşmaktadır (16 ayrı yıkama işlemi). Dolum makinaları her gün, ayda  bir tüm isale hattı ve depolar Sağlık Bakanlığından izinli insan sağlığına hiçbir zararı olmayan özel kimyasallarla titizlikle uzman kadromuzun gözetiminde temizlenmektedir.
%100 hijyenik üretim
KUVARS TAŞI

Akzem Doğal Kaynak Suyu kaynağı insan sağlığı için birçok faydası olan kuvars taşlarıyla bezenmiş haldedir. Yüzyıllardır birçok tedavi alanında kullanılan kuvars taşı sert ve katı bir mineraldir. Negatif enerjiyi yok ettiği gibi pozitif enerjiyi depolama özelliği vardır. Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyarır. Baş ağrısını hafifletici özelliği vardır. Sindirim ve kan dolaşımı sistemini sağlıklı tutar.

AKZEM, akredite kuruluşlar tarafından onaylanmış olan, 
Ürünlerinde Gıda Güvenliğine olan duyarlılığını ve tüketicilerine verilen önemi gösteren ISO22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’na,
Çalışanlarına verilen önemi gösteren ISO18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası’na,
Ürün, üretim ve hizmet uygulamalarında Kaliteye verilen önemi gösteren ISO9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası’na,
Çevreye ve kaynak suyunun doğallığına verilen önemi gösteren ISO14000 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası’na sahiptir.

KALİTEMİZİN BELGELERİ

GÖSTERGE PARAMETRELERİ

C.perfigens100ml’de                       0                                 
Koloni sayısı (22°C)ml’de0
Koliform bakteri100ml’de0
Renk Uygun
Koku Uygun
Tat Uygun
Bulanıklık Uygun
pH 7,29
İletkenlikμS/cm61,2
Alüminyumμg/L0
Amonyumμg/L0
Klorürmg/L0,47
Demirmg/L0
Manganμg/L0
Oksitlenebilirlikμg/L1,7
Sülfatmg/L3,6
Sodyummg/L1,4
TOC (Toplam Organik Karbon)mg/L0